JAK PRACUJI

Jsem interiérový designér. Navrhuji především dětské interiéry, ale ráda pro vás navrhnu i ložnici, pracovnu nebo obývací pokoj. Pracuji zejména ve městě Plzeň a okolí, v Praze, ve středočeském kraji.

Interiéry nejen ráda zařizuji, ale s láskou o nich i píšu. Jednak na svém blogu a zároveň i v časopisu Maminka a v internetovém magazínu o bydlení BIANO.CZ.

Navrhování dětských pokojů je pro mě vždy velkou výzvou. Do pár metrů čtverečních se musí vtěsnat celý dětský svět. Nesmírně tvůrčí práce pro nejupřímnější publikum. Máme doma dva kluky, tušíte, že vím o čem píšu.

Co se bydlení týče, v dětských pokojích upřednostňuji hlavně variabilitu, nevšednost a vzdušnost. A praktičnost především. Veselou i střídmou barevnost. Jednoduchost, čistotu tvarů a uspořádanost. Kvalitu považuji za důležitější než kvantitu.

Jsem staromilec, ctím tradice a minulost. Mám ráda toulání po bazarech, staré půdy plné věcí, které kdyby mohly vyprávět… I v dětském pokoji můžou tyto věci najít svoje místo. 

Ráda pro vaše děti vyrobím originální doplněk. Z lněné látky po babičce ušiji kapsář nebo polštáře, společně s dětmi namaluji obrázky do jejich pokojíčku, předělám starý šuplík na nový květináč, z dřevěných palet vyrobím polici, přemaluji starou skříňku. Cokoliv, co odliší váš dětský pokoj od všech ostatních.

Mám ráda i hezké designové kousky. Není však umění jimi zaplnit celý pokoj nebo nakoupit stylový nábytek. Umění je dát interiéru vlastní otisk. Otisk vašich dětí a vás.

POZNEJTE MĚ

Vystudovala jsem filozofickou fakultu, obor Teorie a řízení kultury. Pracovala jsem v různých oblastech, které však téměř vždy souvisely s krásou a estetičnem.

Jednou jsem chtěla věnovat své sestře předplatné časopisu o bydlení. Měli s přítelem velký plán. Koupit a zařídit si nový byt. Potřebovali inspiraci. Abych dobře vybrala, tak jsem si na zkoušku několik časopisů koupila. A bylo to. Už jsem nepřestala. Čím víc časopisů jsem měla doma, tím víc jsem se blížila k tomu, co mě baví nejvíc. Zařizování interiérů. Nejdřív teoreticky, později i prakticky. Nejdříve pro sebe, pak pro jiné. Koupě bytu se tehdy nekonala, nicméně, bydlení jsem jim po pár letech nakonec zařizovala já. Užitečný dárek…

V roce 2015 jsem absolvovala Online školu bytového designu a podnikání Jany Pěkné, (http://janapekna.cz/) a rozhodla se, splnit si svůj velký sen.

Zařizovat interiéry. A splnit tak, i sen vašim dětem a možná i vám samotným.

TOUŽÍTE PO KRÁSNÉM A ÚTULNÉM INTERIÉRU? KONTAKTUJTE MĚ