Znovu jeden důvod, proč nevyhazovat staré věci. Samozřejmě všeho s mírou, žádné vetešnictví, ale věci, které stojí za to, si raději nechte. Jen je předělejte. Na něco užitečné.

Byly jednou dva šuplíky, které vypadaly, že mají odslouženo. Nestalo se. Slouží dál v jednom dětském pokoji. Jako police. Více o proměně celého pokoje, tady.

DIY starý šuplík

DIY starý šuplík

Původní šuplíky byly natřeny hustou barvou bordó a tmavě hnědá. Pozůstatky barvy jsou z obrázků dost zřetelné.

Barvu jsem odstranila bruskou, a že to drželo! Nicméně povedlo se a ukázala se nádherná kresba zdravého dřeva. Šuplík jsem znovu natřela bílým matným Balakrylem UNI, jen velmi jemně, téměř suchým štětcem. Nechtěla jsem, aby dřevo nebylo pod nánosem další barvy vidět. Mimochodem s touto barvou pracuji moc ráda. Je vodou ředitelná, hodí se na různé povrchy, je bez zápachu, rychleschnoucí, skvěle se s ní pracuje a co je nejdůležitější, je vhodná na nátěry dětských hraček a nábytku.

Na vnitřek budoucí police mi dobře posloužil starý atlas světa. Ještě stačilo zezadu umístit kovové úchyty na připevnění ke zdi a bylo hotovo.

DIY starý šuplík

DIY starý šuplíkDIY starý šuplík

Teď nová police slouží jako místo na odkládání brýlí a dinosaurů a autobusů a všeho potřebného! Mimochodem, lampa na obrázku je taky recyklovaná, ze starého globusu.

www.lenkadubska.cz

Kdybyste přece jen nevěděli, co dalšího se dá vyrobit ze šuplíků, malá inspirace pro Vás:

DIY

Obrázky pochází z www.virality.cz