Nedávno jsem byla po dlouhé době v IKEA, tak bych vám ráda nasdílela nějaké tipy do dětského pokoje. Jak jsem procházela těmi malými pokojíčky, uvědomila jsem si, že mnoho rodičů řeší problém právě s nedostatkem místa a faktem, že mají k dispozici pouze omezenou velikost dětského pokoje. A také, ne každý má IKEA za rohem a co si budem povídat, mezi rodiči je pořád oblíbená. Tak tady je můj výběr i s komentářem:

Tip č. 1

Moc se mi líbí nápad s matrací pověšenou na zdi. Někdy je fajn mít v pokoji jedno provizorní lůžko, ale není kde. Zeď je dobrý řešením. Když visí nepřekáží, dokonce se děti o ní můžou opírat nebo si u ní číst. Když onemocní nebo si přivedou kamaráda, hned je o jedno místo na spaní víc. Doporučuji věšet opravdu pěvně a také použít prostěradlo, které je nutné sladit s ostatním zařízením. 

Ikea tipy do dětského pokoje 1

Ikea tipy do dětského pokoje 2

Tip č. 2

Pokud máte malý dětský pokoj, co nejvíce je to možné, využijte zdi. Můžou na nich viset uzavřené skříňky nebo police, kde budou uložené věci v krabicích nebo boxech. Někde děti nedosáhnou, ale tam můžete skladovat sezónní oblečení nebo hračky, se kterými si momentálně nehrají. Ani police nemusí být nudné, domečkové motivy jsou v dětském pokoji moc oblíbené. V jednom návrhu jsem tuto domečkovou polici nechala natřít, aby lépe zapadla do konceptu.


Ikea tipy do dětského pokoje 3

Tip č. 3 

Mnoho dotazů mám na výstavky dětské tvorby. I v malém dětském pokojíčku jí můžete mít. Dokonce jí šikovný rodič zvládne vytvořit i svépomocí. 


Ikea tipy do dětského pokoje 4

Tip č. 4

Děti milují skrýše. Pokud nechcete kupovat do dětského pokojíčku baldachýn, můžete využít i obyčejný přehoz na postel a pověsit ho na konstrukci postele. 

Ikea tipy do dětského pokoje 5

Tip č. 5

V tomto typu postele je skvělé udělat skrýši a nesmírně se mi líbí lampička s poličkou uvnitř. Polštářky samozřejmě nemůžou chybět. Prostor vevnitř skrýše zútulní i koberec, který ustřihnete ve správné velikosti. 

Ikea tipy do dětského pokoje 7

Tip č. 6

Jeden fígl pro malé dětské pokoje. Nemusíte je malovat hned bílou barvou, podle teorie, že bílá zvětšuje. Ano zvětšuje, ale také musí být v místnosti dostatek přirozeného světla. Pokud tomu tak není, bílá barva prostoru zas až tak nepomůže. Takže se nebojte ani tmavých barev a klidně můžete vymyslet vlastní motiv. A znovu je zde vidět skříňky na zdi. Vzácný úložný prostor, který nemusí stát nutně na zemi. 

Ikea tipy do dětského pokoje 7

Tip č. 7

Zrcadlo a závěsová tyč. Skvělý trik, který jsem sama použila v jednom návrhu dětského pokoje pro malou tanečnici. Sice neměla malý pokojíček, ale originální kousek to je, jak ve velkém tak malém pokoji. A holčičky bude bavit.

Ikea tipy do dětského pokoje 9

Tip č. 8

I v malém prostoru můžete opticky předělit místnost, pokud je to potřeba. Podmínkou je, ale zvolit vhodný materiál, nejlépe průhledný. Těžká látka, která nepropouští světlo by prostor zbytečně zmenšila. Kdo si všimnul úložné prostory na zdi po třetí? 

Ikea tipy do dětského pokoje 8

 

Jak se vám tyto tipy líbí? Využijete některý? Napište mi do komentářů. A pokud byste potřebovali více rad a umět takto rozklíčovat vhodný postup při zařizování dětského pokoje, jednoho pomocníka bych tu měla.

E-book Jak zařídit dětský pokoj. Je v něm spousta tipů nejenom pro malé dětské pokoje a je plný mých postřehů a doporučení.