Hledáte cestu jak ozdobit dětský pokoj a dát mu „něco“ navíc? Zkuste nálepky. 

Nálepky na zeď. Nenáročné, ale s výrazným efektem. A relativně levné, v porovnání s ostatním dekoracemi, které je možné v pokojíčku použít. Můžete je nalepit nejenom na zeď, ale dekorovat a ozvláštnit jimi třeba i nábytek nebo jeho některé části, okna, dveře, či podlahu a vtisknout tradičnímu vzhledu, originalitu. Když do tvorby zapojíte děti, dodáte jim pocit důležitosti, že svou kreativitu uplatnily u tak důležité věci, jako je jejich pokojík. 

Některé nálepky jsou kvalitnější a dají se bez újmy na kráse různě přemísťovat, přelepovat z místa na místo, ale ne vždy vše závisí na kvalitě nálepky. Může se taky stát, že zeď na kterou se nálepky lepí má nevhodný podklad, záleží na použité barvě, penetraci a stáří výmalby a samozřejmě povrchové úpravě stěny. Na těch drsnějších nálepka prostě špatně drží. Pracuje se s nimi velmi jednoduše, odlepí se z podkladu a ostatní je ponecháno na vaší fantazii. Na výběr je také velké množství barev a stylů od puntíků až po popelářské auta. Nálepky můžou být velké, ale i docela drobné. Pokud se jich použije více na jednom místě, efekt se znásobí. 

Přidávám vám několik ověřených tipů na obchody, kde skvěle vyberete nakoupíte. No a když se jedná o českou značku, bude mít váš výběr ještě třešničku :-). Podotýkám, že se nejedná se o žádnou obchodní spolupráci. 

https://www.pieris.cz

http://www.lepeeto.cz

https://shop.fugu.cz

http://www.mylittlewall.com

https://www.pokojik.cz

https://www.littleboss.cz

Mými oblíbenci jsou puntíky a hodí se i do pokojíčku pro kluka? Nevěříte? V posledním čísle časopisu Nové Proměny Bydlení byl nafocen můj návrh a realizace dětského pokoje, (sny se prostě plní) kde hlavní roli sehrály právě puntíky a to dokonce v netradičnější černé barvě. Ať je spokojená holčička i její bráška. Jak celá proměna probíhala a více fotek najdete v nejnovějším čísle. Seženete v každé dobré trafice. Mimochodem, v tomto čísle vyšel také můj návrh na výrobu lezecké stěny a najdete v něm mnoho článků právě na téma dětských pokojů.   

detsky pokoj s puntiky

detsky pokoj s puntiky

detsky pokoj s puntiky

Foto: Václav Valný