Kdo mě zná, zná i mou závislost na časopisech o bydlení. A když se stane, že Vám těsně po novém roce zavolá šéfredaktorka, že přijímají moje pozvání na focení naší terasy, svět se na chvíli zastaví. Mně teda určitě. Přijdou „Redfordi“. Že nevíte, kdo to je? Čtěte dál. 

Odhodlávala jsem se dlouho. Nakonec jsem to udělala. Co nejhoršího se mi může stát? Když tak můj email vyhodí do koše. Nevyhodili. V pondělí večer jsem odeslala do redakce svoje pozvání k nafocení naší terasy a v úterý mi volala šéfredaktorka Pavlína Blahotová. Že přijdou. A nafotí. A přede mnou stála výzva, dekorovat velikonoční výzdobu v lednu. Venku, na terase. Všechno tak cca do týdne. 

nové proměny bydlení

nové proměny bydlení

Takže vánoční výzdoba se dva týdny po Vánocích uklízela a já po obchodech naivně začala shánět aspoň „něco“ velikonočního. Až na první jarní kvítí z hobbymarketu, které nikdo nekupoval kromě mě, jsem samozřejmě nesehnala nic. Naložila jsem do vozíku malé květináčky s primulemi a hlínu. Paní pokladní na mě dojatě koukala: „Jdete osazovat?“ „Hmmmm…“

V květinářství jsem si objednala kytici tulipánů a musela si vystačit s tím, co dům dal. Vajíčka, proutěné košíčky, větvičky vrby a zlatého deště, urvala jsem je na naší zahradě, mech a větvě kočiček z lesa, textilie s jarním kvítím, bábovka, nádivka… Sousedi si také museli myslet, že jsem se zbláznila, když mě uprostřed ledna viděli, jak věším závěsy a houpací síť.

V den D, byl jeden z nejhnusnějších dnů, co v zimě ve městě můžou být. Déšť, sem tam sníh, vítr foukal jak šílený. Závěsy vlály, několikrát v průběhu focení jsem je musela uvazovat, všechno bylo mokré.  Naštěstí pan fotograf neumrznul a cvakal a cvakal. Fotilo se nakonec i vevnitř. Kdo mě sleduje déle ví, že se u nás fotilo ne poprvé. Kde všude, najdete tady

Jak tato lednová akce dopadla. si můžete přečíst a vidět v aktuálním vydání NOVÝCH PROMĚN BYDLENÍ. Ode dneška je k sehnání na stáncích. Chci tímto poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku tohoto článku, Pavlíně Blahotové za to, že si mě všimla a můj email nezahodila do koše, Václavu Valnému za to, že statečně a krásně fotil, Honzovi Frýdlovi za skvělý pokec a Anně Černotové, že mi moc neseškrtala text, který jsem napsala a  krásně ho „učesala“. Spolupráce byla stoprocentní, ostatně jako celý časopis, který miluji a nenechám si ujít žádné nové číslo. Odkaz na webové stránky časopisu najdete tady

nové proměny bydlení

nové proměny bydlení

nové proměny bydlení

nové proměny bydlení

nové proměny bydlení

Mimochodem, pokud je vám něco povědomého, tak tým NOVÝCH PROMĚN BYDLENÍ, možná znáte z televizního pořadu Bydlet jako…, který vysílala Česká televize minulý rok. A chystá se druhá řada, takže lepší tip, jak o krásném bydlení nejen číst, ale i vidět a slyšet, určitě nenajdete. 

No a kdo jsou moji „Redfordi“? No po pravdě, někoho nadchne, když vidí domácí nebo zahraniční celebritu a já se raduji, když vidím někoho ze zákulisí z lidí, které znám z časopisů. Sem tam jsem už někoho potkala naživo, samozřejmě jsem neměla odvahu je oslovit. Toto jsem vyprávěla Honzovi Frýdlovi, potom co mu volala Denisa Bartošová, můj designérský vzor. Je to interiérová designérka, která s časopisem spolupracuje a tvoří nádherné interiéry. A tak vzniklo spojení, že oni jsou vlastně takoví mojí „Redfordi“.  Deniso, taky děkuji :-). 

Tak možná závěrem, mějte velké sny. Možná taky potkáte svého „Redforda“. 

A nezapomeňte, bydlete krásně!