Už se popsalo mnoho o tom, jestli si najmout nebo nenajmout interiérového designéra a co spolupráce s ním obnáší. Někdy to prostě za vás, řekne nejlépe někdo jiný. A přesně o tom, bude dnešní článek. O tom, jak to vidí klient.

„Využít služeb interiérového designéra, najmout si ho a spolupracovat s ním pro mne neznamenalo něco z říše snů, ale rozhodně bych to zařadila do kategorie nepatřičné. A právě toto zaškatulkování je dobré v životě někdy nemilosrdně odhodit. Já jsem to odhazování v tomto případě měla jednodušší, protože jsem interiérovou designérku Lenku Dubskou znala, neboť nás „seznámily“ naše děti.

Delší dobu jsem se „prala“ s dětským pokojíčkem pro svého syna prvňáka. Měla jsem zhruba jasno, co v pokojíčku syn potřebuje a i prostor napovídal, jak jednotlivé kusy umístit (psací stůl kvůli světlu k oknu, klavír ke stěně, která je teplotně nejstabilnější). Neuměla jsem však kusy nábytku vybrat a dát všemu jednotný vzhled (a jaký?) a také trochu šmrnc, vnést do pokojíčku nápad, možná vtip. Dosavadní knihovna byla sice hezká, ale neudržela to množství knih, byl to spíše policový díl na ozdoby, než na těžké knihy, stůl byl také nevhodný, již prohnutý, bez úložného prostoru na psací a školní potřeby atd.

Spolupráce s designérkou Lenkou byla výborná a vše probíhalo příjemně. Přišla si k nám prohlédnout stávající pokojíček, vyměřila si ho, vyptala se. S Lenkou jsme si povídali (syn dostal patřičný prostor, vždyť pokojíček je přece nejvíc jeho územím). Pak už byl pomyslný míček na straně designérky a my napnutě čekali. Výsledkem byl návrh, který se povedl na „první dobrou“. Já ani syn jsme nic v návrhu neměnili, líbilo se nám všechno (navržené barevné ladění, uspořádání místnosti, prvky, které pokojík udělali zajímavějším). Jen jsme se rozhodovali ohledně skříně (návrhy byly vlastně dva s odlišnou barvou skříně), nakonec jsme zvolili výrobu u truhláře.

Při realizaci byl velkým pomocníkem „manuál k nákupu“. Zkrátka seznam a obrázky věcí do pokojíku, s jejich popisem a informací, kde je koupit či objednat. Postupně tedy pokojík proměňujeme, chybí nám už jen malé drobnosti. Ale i ty hodláme dotáhnout do konce, protože detaily dělají celek.

A jestli bych Vám, pokud ve svém bytě či domě hodláte něco změnit, doporučila využít interiérového designéra? Zápornou odpověď jistě nečekáte a já ji ani nedám. Je to určitě služba, která Vám pomůže, jako pomohla mně. Ano, zaplatíte za ni, jako za jakoukoliv jinou službu. Ale usnadní Vám život a zaručeně ho zkrášlí. A pokud se Vám styl a nápady designérky Lenky Dubské líbí, odhoďte obavy a myšlenky nepatřičnosti, směle se na ní obraťte, určitě Vám poradí.“ (Jitka Plzeň)

Mimochodem, návrh dětského pokoje pro Jáchyma najdete tady