Dnes z trochu jiného soudku. Zvu vás do své pracovny. Nahlédněte, kde pro Vás tvořím, píšu a sním. 

Místnost s velkým potenciálem, kterou ještě čekají úpravy. Nicméně, jeden koutek je už dle mých představ. Pracovat někde musím, tak proč sedět za kuchyňským stolem a koukat jedním okem po neumytém nádobí a za zády slyšet sušičku. Kdo pracuje z domova ví, o čem mluvím, že?

Jak jsem na to šla?

Krok 1. Dispozice

Celou místnost raději zveřejňovat nebudu, jen Vám prozradím, že mám stůl hned u dveří a koukám na část pokoje pro hosty. Mějte co nejhezčí výhled, když budete zařizovat vlastní pracovnu. Nejideálnější je koukat z okna, ale vzhledem k tomu, že je to podkroví s okny vysoko, tak to musí být krása i bez přírody! Ještě není, ale jednou doufám, bude.

pracovna

Krok 2. Styl

Vyberte si styl, který se vám líbí, a vše mu přizpůsobte. Já věděla, že svojí mužskou převahu musím nějak kompenzovat a vybrala jsem si styl velmi ženský a elegantní. K němu barevnou škálu – bílá, růžová, zlatá barva, vše s akcentem puntíků.

Bílá je moje nejbarva, růžová je barva veselá, něžná a velmi ženská a zlatá je barvou luxusu, vznešenosti a elegance. Navíc v místnosti jsou přiznané dřevěné trámy a kombinace lesklé textury se syrovostí dřeva mě prostě baví. Lesklé metalické barvy vypadají vždy skvěle v kontrastu s matnými povrchy.

pracovna

Krok 3. Nábytek

Pořídila jsem si praktický pracovní stůl, který má šuplíky i otevřený úložný prostor. A pohodlnou židli k němu. Nábytek má venkovní nádech, který v interiérech tolik miluji, takže kdyby náhodou došlo na změnu, vyměním růžové a zlaté doplňky za doplňky s atmosférou venkova a hned je všechno jinak.

pracovna

Krok 4. Detaily.

Zlaté dekorace. Bez nich to nejde. Co zlaté nebylo, bylo po jednom odpoledni. Chtěla jsem prostě zlatou. Stříbrné nůžky byly najednou zlaté, plechovka od fazolí taky, dlouho se mi doma válel černý stojan z prostírání, už je taky zlatý. Teď slouží jako stojan na dopisy nebo různé papíry a moje CD, bez kterých prostě nefunguju.

pracovna

pracovna

Zlatá lampa je z IKEA. Washi pásky a zlaté sponky na spisy jsem pořídila zde. Starý rám se zlatavým barevným odstínem po babičce, čekal na svoji renesanci. Dnes slouží jako nástěnka, která je momentálně jakýmsi mým moodboardem pro tento pokoj. Obrázky od mých nejdražšíchnejmenších, tam nesmí chybět. Jak jinak.

pracovna

Kdo by to byl řekl, že v bazaru se stavebním materiálem, objevím takový poklad, tuto dřevěnou krabičku.

pracovna

pracovna

pracovna

Sice to nespěchá, ale nezapomeňte sledovat i moje facebookové stránky, brzy zde najdete to, co se sem už nevešlo. A pokud potřebujete poradit, jak zařídit svoji pracovnu, napište mi nebo zavolejte.