Nepochybně jste už slyšeli o pastelových barvách. Že jsou „jak dělané“ do dětského pokoje, vás přesvědčím v dnešním článku.

Proč je tomu tak? Protože jsou nadčasové, jemné, nenásilné, neunaví, neokoukají se. Děti zbytečně nerozptylují, ale zároveň jsou velmi hravé. Hodí se pro kluky i holky a taky pro kombinované pokojíčky, které obývají holky a kluci dohromady. Pastelové odstíny k sobě ladí, i když vedle sebe vyskládáte několik různých odstínů.

pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy se výborně kombinují s bílým nebo dřevěným nábytkem. Můžete to s nimi i trošku „přehnat“ a nestane se nic. Nebude to taková tragédie, než když použijete v jedné místnosti několik sytých odstínů, byť spolu barevně ladí. 

A jak vznikají pastelové barvy? Základem je jakákoliv sytá barva. Přidáváním bílé barvy, se z nich postupně stávají barvy pastelové. Pokud do červené budete přimíchávat bílou, její intenzita se bude zmenšovat a stane se z ní postupně pastelová růžová. Ze žluté se stane vanilková, ze zelené, mentolová apod. Tmavě šedá se zjemní a vznikne velmi příjemný pastelově šedý odstín, z fialové se stane lila.

Můžete začít zdí, tu vymalovat pastelovým odstínem a k ní použít třeba bílý nábytek. Pokud vyberete nábytek v pastelových barvách, raději nechte zdi bílé, případně zopakujte jednu pastelovou barvu na jedné ze zdí. Ti z vás, kteří se bojí kombinací i barviček, i těch pastelových, to můžou zkoušet cestou doplňků. Pokojík může zůstat v neutrálních odstínech, a vy můžete vybrat v pastelovém provedení osvětlení, textilie, drobnosti nebo i hračky.

Od teorie k praxi. Inspirujte se a potěšte své oči. A svoje děti taky. Zeptejte se jich, možná zatouží po změně a pastelové barvy budou to pravé.

Pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy v dětském pokoji

Pastelové barvy v dětském pokoji

pastelové barvy v dětském pokoji

Jak se vám líbí pastelové barvy? Máte je rádi? Napište mi, jsem zvědavá co vy na to :-). 

Obrázky pochází z: decopeques.com, decopeques.com, domino.com, pexels.com, pinterest.com, thebooandtheboy.com