Léto se blíží a kdo může, přesouvá se na balkon nebo na terasu. My už konečně taky a v dnešním článku vám chci ukázat, jak jsem se nezalekla ani exteriéru. Nebojte se ani vy a inspirujte se. 

Na začátku byla nerovná půda, plevel, zbytky ze staveniště. Tři roky jsme seděli na levném plastovém nábytku, který jsme sebou táhli z pronájmu do pronájmu, až do vlastního. Pod nohama jsme měli drobný štěrk, který jsme nechali navézt spolu se zeminou, tak aby jsme se zvedli a vyrovnali všechny nedokonalosti. Kdy bude terasa hotová dle představ, jasné dlouho nebylo. Jediné co bylo jasné, byla velikost. Hlavně velkou. Prostrannou. Takže máme prostorově další místnost a já bych neměnila a ani nelituji, že nám to ubralo trochu víc ze zahrady.  

proměna terasy předproměna terasy

proměna terasypromena terasy

Takto vypadala náladová koláž, připravená zhruba dva roky dozadu. Je to důkaz, že na cokoliv i interiéru i exteriéru se můžete chystat delší dobu a aspoň neuděláte chybu v nákupu. Prostě víte, čeho se držet. 

Drobné kamínky časem vyměnil ražený beton, v dekoru kamene. Pergolu nám postavil šikovný truhlář. Celá je natřená jen bílou lazurou, tak aby vynikla krása dřeva. Žlutou barvu fasády, jsem změnila na mojí milovanou bílou. A pak moje nejoblíbenější část. DEKOROVÁNÍ.  

Stůl v dekoru třešně, koupený před lety v KIKA jsem natřela na bílo, židle jsou dary a zachráněné dary a každá si sebou nese svůj vlastní příběh. Z přebalovacího pultíku, jsem vyrobila stolek na dekorace a slouží taky jako příležitostní servírovací stolek. Polštáře jsem si ušila z mé oblíbené látky z IKEA, atmosféru jako u moře připomíná lehký závěs. Květinový stolek je z vyřazené cívky na kabely, stačilo ho přebrousit a natřít. Staré, rezavé a dávno zapomenuté drobné poklady nalezené u rodiny a známých nebo koupené v bazaru, používám s láskou dál a dekoruji a vyměňuji a pořád ladím. Ještě mám v plánu pár vylepšení, ale jsou to spíš detaily. Nad stolem budou staré předělané proutěné stínidla, ale čekám na svého šikovného manžela, který slíbil, že budou i svítit :-). 

Hádejte kde se zdržuji nejčastěji? Lapena do sítě, s knížkou i bez knížky. 

terasa

proměna terasyproměna terasyproměna terasy proměna terasyproměna terasy proměna terasyproměna terasyproměna terasy

Sledujte můj blog, přinesu v něm ještě spoustu zajímavého ze své DIY výroby a předělávání starého v nové. Nejen na terasu.