Možná jste někdy přemýšleli nad tím, jestli se vůbec vyplatí zařídit dětem dětský pokoj pořádně, tak jak by se to mělo. Není to zbytečné?

Zkuste se na to podívat takto. Jak se cítíte, když vejdete někam, kde to nepůsobí příliš vlídně, útulně, nábytek je různorodý a sami vnímáte, že to nějak není ono, i když se majitel snažil? Víte co, ještě lépe. Jak byste se cítili tady?

provizorní dětský pokoj

provizorní dětský pokoj

provizorní dětský pokoj

Tento nešvar, dát do pokoje zbytky toho, co zbylo, co se nikam jinam nevešlo a kombinovat to případně s novými kusy, bych považovala za častou chybu v dětských pokojích. Je to opravdu poměrně časté a majitelům někdy nejde upřít snahu. Často pak slyším, že děti v něm nechtějí být, hrát si tam, natož spát. Samy nevědí popsat proč tomu tak je, prostě to tak cítí. Možná toto je tím důvodem. Provizorium. Ano, na druhé straně je pravda, že děti mají tendenci zničit nebo poškodit nábytek poměrně rychle, ale to není důvod, jim do pokoje dát to, co zbylo někde v bytě, případně se to nikde jinde nehodí s argumentem, že to přece stačí.

Pokud chcete využít něco staré, je nutná téměř vždy jejich repasování, případně změna vzhledu. Mojí další radou je, že jednotlivé kusy různorodého nábytku a různých stylů nebudou dohromady nikdy fungovat.

Pokud nejste příznivcem starých kusů nábytku a i tak je vám líto investovat do drahého nábytku a zařízení, volte nábytek cenově přijatelný, ovšem kvalitní. Nebo naopak, pořiďte do dětského pokoje nábytek nadčasový a kvalitní, třeba i na míru, který vůbec nebudete muset vyměňovat a bude sloužit dětem celé dětství.  Vy budete vyměňovat jen detaily – textilie, dekorace a drobnosti.

A teď se podívejte na obrázky těchto pokojíčků. Není to přece jen lepší? Nemyslím si, že se jejich majitelé, co se nábytku týče, nějak výrazně plácli přes kapsu :-). 

provizorní dětský pokoj

provizorní dětský pokoj

provizorní dětský pokoj

provizorní dětský pokoj

Až budete tedy přemýšlet jestli investovat do pořádného pokojíčku či nikoliv, já hlasuji za ANO. Děti si krásný pokoj zaslouží a to, že v něm budou chtít pobývat, bude odměna i pro Vás :-). Pokud nevíte, jak se do tvorby nového dětského pokojíčku pustit, zavolejte mi nebo napište, společně určitě vymyslíme, co s tím.

Obrázky pochází z: clevelandcourage.org, decopeques.com, interierna2.cz 1, marianne.cz, novepromenybydleni.cz, pinterest.com