Když mi zazvonil telefon s neznámým číslem a ozvalo se „Dobrý den, tady… z pořadu SAMA DOMA“, nechtělo se mi věřit vlastním uším. Prý by mě rádi pozvali do pořadu a navíc téma znělo víc než lákavě, Vánoční proměna bytu. Přiznám se, že jsem si vzala čas na rozmyšlenou i přestože jsem tušila, že to neodmítnu. 

Časem se ukázalo, že to opravdu není vtip, na email mi poslali okruhy, na co se mě moderátorka Lucie Křížková bude ptát a já se pustila do příprav. Nabídli mi i možnost přinést nějaké dekorace, takže začalo i malé tvoření a do televize jsem vyrazila s kufrem. Ano, s kufrem vánočních dekorací. 

 

Sama doma Vánoční proměna bytu

Sama doma Vánoční proměna bytu

 

V zákulisí SAMA DOMA to vypadalo opravdu vánočně, naštěstí jsem vybrala neutrálně laděné dekorace v přírodních barvách a materiálech (mimochodem letošní trend Vánoc) a doplnila vše zlatou barvou. Vše tak zapadlo i barevně do celkového konceptu a v duchu jsem se usmívala, když si pan kameraman chodil pohladit hebké polštářky. V zákulisí vše probíhalo ve velké pohodě, všichni věděli, co mají dělat a vše fungovalo jako dobře namazaný stroj. Nikdy by mě nenapadlo, že se jednou ocitnu v zákulisí a budu mluvit na kamery v pořadu SAMA DOMA, který jsem kdysi na mateřské dovolené sledovala. Vše je jednou poprvé a vážím si to stejně, jako jakýkoliv jiný článek nebo svoji práci, která byla otištěna v časopise. 

 

Sama doma Vánoční proměna bytu

Sama doma Vánoční proměna bytu

Vysílalo se 7. prosince 2022, je to přibližně 31 minuta. Takže, kdo by se rád podíval a inspiroval se, tady je odkaz na vysílání

Vánoční proměna bytu se ještě dá hravě stihnout. Posílám vám svých několik tipů a rad, ale určitě si pusťte i pořad SAMA DOMA.

🌲Jednotný styl. Tak jak interiér laděný ve stejném stylu vypadá harmonicky, tak i vánoční výzdoba v jednom stylu vypadá mnohem lépe, než když se poslepuje mnoho stylů dohromady. Vyberte si ten váš a snažte se tento styl použít v celém bytě. Vánoční proměna bytu bude tak dokonalá. 


🌲Doplňky a dekorace. Obchody praskají ve švech, sobi se perou o pozornost se sněhuláky. Pozor na přeplácanost. Vánoce jsou zdobné, ale všeho s mírou. ⁠


🌲Textilie. Na ty nezapomeňte. Vykouzlí útulný a hřejivý domov. Kombinujte jak různé struktury materiálů, tak jednobarevné vzory s těmi vzorovanými. ⁠


🌲Vůně a svíčky. Alfa a omega. Náš interiér vnímáme nejen okem, ale i nosem. Ano, smažený kapr asi provoní hodně domácností, ale chuť si můžete spravit voňavými svíčkami, použít difuzéry, vonné oleje, aromatické směsi koření. Typické jsou pomeranč, hřebíček, badyán, skořice, zázvor a mnoho jiných.⁠

Mnoho dalšího zaznělo právě ve vysílání Vánoční proměna bytu. Budu ráda, když se kouknete a dáte mi vědět v komentáři, jak se vám to líbilo. 

 

Vánoční proměna bytu v SAMA DOMA

 

Přeji vám milé moje, krásné vánoční svátky, ať je prožijete v klidu a děkuji samozřejmě za přízeň.