Dnes se to bude týkat interiérů taky, ale trochu netradičněji než jindy. Mám pro vás jeden bezva tip na knížku. Potěší mysl i oči, potěší rodiče i děti. Která že to je? 

O knížce jsem věděla, ale že na ní narazím u nás v knihovně na vesnici, se mi ani nezdálo. Knižka se jmenuje Dům myšek, v češtině vyšly zatím dvě knížky, Dům myšek a V divadle, ale pokud knihkupectví nelžou, chystají se další. 

Dům myšek

Autorkou knížky Dům myšek je Karina Schaapman. Je autorkou nejen samotného textu, ale i stavitelkou domečku pro myšky, který skutečně existuje. Vyrobila ho z kartónových krabic. Na jeho výrobu používala různý odpadový materiál i autentické látky z padesátých až sedmdesátých let. Domeček má více než sto pokojů, chodbiček i venkovní prostor a všechny postavičky jsou háčkované. 

Dům myšek

zdroj

Dům myšek

zdroj

Hlavními postavami jsou kamarádi,  dvě myšky Julie a Sam, kteří žijí svůj obyčejný myší život v nádherném domečku a zažívají zde různá dobrodružství. Nemají sílu jako Pipi Dlouhá Punčocha, nezabíjejí draky, nemají doma živého dinosaura, kterého ukrývají před rodiči a nosí ho sebou do školky. Jsou to zcela běžné příběhy, které jsou napsány s neuvěřitelnou lehkostí, dobře se mi četly a dětem se krásně poslouchalo.  Záměrně jsem nefotila hodně, ať se máte na co těšit, když knížku otevřete. 

Dům myšek

Dům myšek

Dům myšek

Dům myšek

Děti s napětím poslouchaly a já se kochala vnitřkem domečku, precizností a dokonalými interiéry. Karina myslela opravdu na každý detail. Vím, že kdyby šlo vrátit roky zpátky, byla by to moje nejoblíbenější dětská knížka. Některé věci prostě víte. 

P. S. Pokud jste byli v knihovně naposledy na základní škole nebo v univerzitní knihovně jako já, nedělejte stejnou chybu. S dětmi tam chodíme s nadšením pravidelně každý měsíc už více než půl roku, tradičně číháme na knížky o dinosaurech a autíčkách, ale vždycky odcházíme s mnoha dalšími a večer před spaním je velká rozprava, kterou začneme číst jako první. Jak to máte vy s knihovnou? Nebo raději knížky kupujete? Napište mi do komentářů.