Trendy pro nový rok 2018 se to všude jen hemží. Co však dětský pokoj? Týkají se ho taky? 

Podle časopisu Môj dom, který jsem objevila na trhu (slovenském) o Vánocích, jsou za trendy pro rok 2018 považovány čistota, pokora a jednoduchost materiálů i tvarů. Návrat k přírodě i ke kořenům. Přijímání nedokonalosti. Uvolněnost. Mírná nedbalost jako projev autentičnosti. To všechno se má projevit v našich domovech a bytech v tomto roce.

Některé přívlastky mi skvěle korespondovali s dětským pokojem, no uznejte, kde jinde najdete uvolněnost, nedbalost a autentičnost, než v dětském pokoji, že? A tak vznikla inspirace, napsat článek o trendech pro rok 2018, ale aplikovat je na dětské pokoje. Mezi letošní trendy bude určitě patřit: 

LAGOM, HYGGE

Pokud jste již slyšeli o Hygge a o Lagom ještě ne, vězte, že LAGOM, pochází ze švédštiny a vystihuje české rčení Méně je více. Dalo by se říct, že se jedná o návrat ke skromnosti a minimalizmu a to nejen v bydlení, ale v životě obecně.

Jak aplikovat LAGOM nebo HYGGE filozofii do dětských pokojů? Zařizovat dětský pokoj nábytkem, který děti nevyhnutně potřebují, zachovat dětskému pokoji vzdušnost, co nejvíc prostoru k volnému pohybu a hrám. Nepřehánět to s doplňky a hračkami. Zvlášť v dnešní konzumní době bychom měli vést děti ke skromnosti a k touze dát přednost kvalitě před kvantitou. Pokud je dítě zahlcené množstvím podnětů, těžko se soustředí a nemůže si vybrat.  Pokojík, který je přeplněný nemůže dýchat a je pocitově těžký. Určitě uhodnete, ve kterém pokojíčku se budou děti cítit lépe. 

trendy 2018 pro dětský pokoj

trendy 2018 pro dětský pokoj

trendy 2018 pro dětský pokoj

INDUSTRIÁLNÍ STYL

Tak tady zbystřete maminky a tatínkové kluků nebo teenegerů. Tento styl je netradiční, ale o to víc nadchne nejen vás, ale i děti. Jeho obliba opravdu roste a není důvod, proč nemít doma pokojík s policí z trubek od topení, kovovou židličku, nebo hodiny z tovární haly. Zatím si přečtěte článek o pokoji pro teenegera, který jistě tímto stylem nepohrdne. A já pro vás určitě napíšu článek o tom, jak zařídit dětský pokoj v industriálním stylu. Když je teď „in“… :-). 

trendy 2018 pro dětský pokoj

RECYKLOVAT, RECYKLOVAT

Tak pokud milujete recyklaci již několik let, stejně jako já, tak jste in už dlouho. Jistě mi dáte za pravdu, že vyrobit si něco vlastníma rukama je skvělé a interiér to nesmírně pozvedne. Dětský pokoj není výjimkou. Získá na hodnotě a nebude unifikovaný a to že odlehčíme přírodě, ani nepíšu. Moct odpočívat v křesle po babičce, mít oblečení ve staronové zrenovované skříni nebo si vyrobit s dítětem originální dekoraci z něčeho, co dosloužilo, já vím, že mi rozumíte. 

trendy 2018 pro dětský pokoj

trendy 2018 pro dětský pokoj

BARVA ULTRA VIOLET (BARVA ROKU PODLE PANTONE)

Tato temně fialová barva byla vybrána se záměrem upřít pozornost na nekonečnost, tajemno, vize a budoucnost. Je to vskutku originální barva a v malém množství může potěšit všechny  malé milovníky fialové. Spíš po kapkách a opatrně. Spíš na menších plochách, ale úspěch zaručen.  Pro odvážné, i na celou zeď. 

tendy 2018 pro dětský pokoj

tendy 2018 pro dětský pokoj

BARVA HEART WOOD, ČESKÝ NÁZEV NACHOVĚ PLATINOVÁ  (BARVA ROKU PODLE DULUX)

Hlavním tématem se stal „milovaný domov“. Teplo domova, do kterého se všichni rádi vracíme. Mimochodem, výběr barvy se podle mého názoru velmi vydařil. Je to barva univerzální, hodí se pro kluky i holky, i pro starší děti, ale i pro miminka. Je trochu růžová, ale má nádech do šedivých odstínů. Kdo by neodolal nebo se chtěl dozvědět více, již jsem o ní psala článek.

trendy 2018 pro dětský pokoj 1

trendy 2018 pro dětský pokoj

MATERIÁL – KOREK

Korek není neznámy materiál. Je velmi oblíbený pro své vlastnosti nejen ve stavebnictví, ale i v interiérech. A v těch dětských obzvlášť. Pokud pátráte po vhodné podlaze do dětského pokoje, nešlápnete vedle, pokud vsadíte právě na podlahu z korku. Je velmi pružná, dobře pohlcuje vibrace i hluk a má skvělé antibakteriální vlastnosti a vysokou životnost. V dětském pokoji můžete mít třeba korkový nábytek nebo doplňky. Pokud jste tento materiál ještě neobjevili, je čas.trendy 2018 pro dětský pokoj

Rok 2018 je tady a s ním i nové trendy. Jak se vám líbí?

Obrázky pochází z: belivindesign.com, dulux.cz, frenchbydesignblog.com, hobbylobby.com, pinterest.com, younghouselove.com